Ředitel koučem

Základní kurz, který je akreditovaný MŠMT jako DVPP. Jeho hodinová dotace činí 64 hodin. Kurz je osmidenní, jednotlivá setkání se konají s odstupem zhruba jednoho měsíce.

Účastníci si osvojí usazení v základní kouč pozici a rozvinou svou schopnost vnímat koučovaného. Naučí se, jak využívat otázek ve vedení a řízení lidí. Osvojí si jejich efektivní kladení a současně i aktivní způsob naslouchání. Dále se účastníci naučí techniky, které jim pomohou překonávat strach a negace. Energii, kterou tyto emoce obsahují, se naučí transformovat směrem k rozvoji a novým efektivním řešením. Program také rozvíjí tvořivé přístupy k hledání nových vizí a řešení. Dále je zařazena práce s hlasem, jako důležitým faktorem vystupování a komunikace. Pozornost se věnuje vedení projektů, časovému plánování, sestavování a zpracovávání procesů podřízených. Pozornost je věnována i přenášení kompetencí, delegování a motivování podřízených.

Témata kurzu: kouč pozice, síla otázek, práce se strachem, síla hlasu a přesvědčivost těla, role a osobnost přirozená autorita, vedení porad a delegování, koučování projektů.

Kurz je určen pro ředitele všech typů škol a školských zařízení, jejich zástupce, vedoucí pedagogy v MŠ či manažery vzdělávacích institucí a neziskových organizací.

Termíny pro školní rok 2021/2022 budou vypsány v nejbližších dnech.

Kurz ředitel koučem budeme otevírat na podzim 2021.

2021/2022

1. den    23. 09. 2021                              5. den    15. 12. 2021

2. den    26. 10. 2021                              6. den    12. 01. 2022

3. den    10. 11. 2021                              7. den    09. 02. 2022

4. den    26. 11. 2021                              8. den    25. 02. 2022

AKADEMIE Libchavy

2. 250 Kč + DPH / den, cena zahrnuje materiály a občerstvení.

Kurz je fakturován jako celek.

Jiří Šmejkal, Jana Kazíková

Navazující kurzy

Systemické vedení týmů učitelů

Týmová dílna ředitelů

Spirálová dynamika

Děkujeme za přihlášení.
Brzy Vás budeme kontaktovat!

Reference

Bylo to tu moc fajn, mohu jen všem vřele doporučit. Děkuji za možnost tu být, otevřelo mi to nové obzory.

Ředitel ZUŠ

Děkuji za zájem o každého z nás, za motivaci k růstu a otevření tvůrčích kanálů bytosti.

Edita Lipavská

Děkuji za možnost změnit své myšlení, uvědomit si, jak to jde jinak. Našla jsem způsob, jak být spokojenější, jak prožívat plnohodnotněji a smysluplněji.

Kateřina Guldánová (ZŠ a MŠ Lípa n.O.)