top of page

Ředitel jako lídr školy

Základní informace 

Navazující kurz, který je akreditovaný MŠMT jako DVPP.  Kurz je šestidenní a jeho hodinová dotace činí 48 hodin. Jednotlivá setkání se konají s odstupem cca 1 měsíc.

 

Kurz lze hradit z operačního programu JAN AMOS KOMENSKÝ.

Stručný popis programu

Kurz navazuje na předchozí kurzy Ředitel koučem a Systemické vedení týmu a jeho záměrem je upevnit a dále rozšířit již získané manažerské dovednosti. Zaměříme pozornost na vliv osobní vize a vize školy na směřování týmu a dále na celou kulturu školy. Budeme se zabývat také tím, jak se usadit v lídrovské roli, jak pomocí účinných nástrojů motivovat podřízené v následování vize a cílů, podílet se na rozvoji školy a dále také, jak je podporovat v jejich rozvoji. Detailněji se budeme věnovat stylům vedení, od direktivních stylů instrukcí a přikazování až po rozvojové styly, jako je inspirování, koučování nebo delegování, které vyžadují vyšší míru důvěry, rozvoje zodpovědnosti a autonomie u podřízených. 

Dále se budeme věnovat  praktickému nácviku různých druhů pracovních rozhovorů, které tvoří základ interakce a rozvojové práce s podřízenými. Součástí rozvojových rozhovorů bude nastavení, sledování, provázení a evaluace kvality výuky. V průběhu kurzu budou mít účastníci možnost sledovat posun v kultuře školy a na konci kurzu zhodnotit reflektovaný posun. 

Témata kurzu: osobní a školní vize, motivace na spolupodílení se na tvorbě a naplňování vize, styly vedení, reflexe nastavení týmu, typologie a nácvik pracovních rozhovorů, strategie naplňování vize a cílů, kvalita vedené výuky, posun v kultuře školy, evaluace.

Podcast

Cílová skupina

Kurz je určen pro absolventy kurzu Systemické vedení týmu učitelů.

Termíny

Je nám moc líto, ale kurz ŘEDITEL JAKO LÍDR ŠKOLY se v lednu 2023  NEOTEVŘE – zahájení tohoto programu odsouváme na září 2023. Termíny jednotlivých setkání budou zveřejněné cca v půlce května, ale přihlásit se můžete nezávazně už teď a termíny vám v květnu zašleme na váš email.

Výcvik probíhá vždy od 9:00 do 16:00.

Místo konání

AKADEMIE Libchavy

Cena

2.250 Kč + DPH / den, cena zahrnuje materiály a občerstvení.

Kurz je fakturován jako celek.

Všechny naše kurzy jsou akreditovány MŠMT jako DVPP. 

Lektoři

Jiří Šmejkal, Martin HolčíkPavel Škramlík

Přihlášení

  

Jméno a příjmení:
E-mail:
Telefon:
Poznámka:
Děkujeme za přihlášení.
Brzy Vás budeme kontaktovat!
AKADEMIE_LIBCHAVY_print12_CMYK.jpg

Dřevěná stavba roku

2012

bottom of page