top of page

Chyba ve školním prostředí

aneb není chyba dělat chyby

Základní informace

Jednodenní seminář, který je akreditovaný MŠMT jako DVPP. Jeho hodinová dotace činí 8 hodin.

Stručný popis programu

Účastníci získají nový pohled na chybu jako na nedílnou součást a zdroj dalšího učení. V rámci setkání se zaměříme na aktivity, které účastníkům umožní zmapovat si a vyladit svůj vlastní vztah k chybě. To je základní předpoklad pro úspěšné provázení žáků v tématu práce s chybou. Účastníci také získají inspiraci, jak potenciál chyby využít. Zároveň se seznámí s dalšími faktory, kterým je třeba rozumět a které je třeba zohlednit, chceme-li chybu využít k dalšímu učení žáků.

Co vás čeká:

  • zkoumání osobních přesvědčení vážících se k chybování

  • přerámování chyby do pozitivního rámce

  • inspirace, jak žáky provést uvažováním o chybě

  • podpora vztahu k chybě

  • techniky, jak snížit strach z chyby

  • reflexe vlastních zjištění

Těžiště semináře, jakkoli je praktický, resp. sebezkušenostní, spočívá v práci na sobě, s přesahem do třídy. Tedy aktivity, které nabízíme, se dají následně nabídnout i žákům. Primárním cílem lektorů není předat účastníkům kuchařku aktivit, ale pracovat s osobností a postojem učitele.

Podcasty

Cílová skupina

Kurz je určen pro učitele ZŠ a SŠ, není nutné absolvovat žádný kurz Akademie.

Termíny

Přesný termín je stanoven dle dohody.

Místo konání

Konkrétní škola nebo AKADEMIE Libchavy.

Cena

dle cenové nabídky

Lektoři

Tereza Mocová, Jitka Kořínková

V případě, že máte zájem o tento seminář pro vaši sborovnu, neváhejte nás kontaktovat přes kontaktní formulář. Rádi vám zašleme další informace.

Jméno a příjmení:
Telefon:
Poznámka:
Děkujeme za přihlášení.
Brzy Vás budeme kontaktovat!
--94.jpg

AKADEMIE

Libchavy

bottom of page