Pedagog mentorem

Základní kurz, který je akreditovaný MŠMT jako DVPP. Jeho hodinová dotace činí 64 hodin. Kurz je osmidenní, jednotlivá setkání se konají s odstupem cca 1 měsíc.

Kurz lze hradit z operačního programu JAN AMOS KOMENSKÝ.

Účastníci získají novou dovednost - mentorovací styl. Rozšíří tak své pedagogické kompetence, porozumí základním principům mentorinku a naučí se pohledu na sebe i druhé jako na lidi v procesu učení se a rozvoje.

Témata kurzu: mentorovací styly, facilitativní mentorink, role mentora a učně, fáze mentorovacího procesu, nastavování cíle mentorinku, akční kroky, vztahové mechanismy, mentorování v organizacích.

A proč by měla mít každá škola mezi pedagogy zkušeného mentora?

Mentorink ve škole rozvíjí profesní kompetence pedagogů, má pozitivní vliv na vztahy ve škole, vytváří prostor pro kolegiální učení, zvyšuje kvalitu výuky, pomáhá s adaptací začínajícího učitele. Mít ve škole mentora znamená budování důvěry a kolegiální podpory - učitelé dostávají podporu ve chvíli, kdy ji potřebují.

Podcast

Martina PM

Kurz je určen pro pedagogické pracovníky všech typů škol, kteří chtějí působit jako interní či externí mentoři ve školním prostředí, kteří jsou otevřeni podporovat svoje začínající, nové nebo unavené kolegy a jsou ochotni dělit se o své zkušenosti a inspirovat se od ostatních účastníků.

Je nám moc líto, ale kurz PEDAGOG MENTOREM se v lednu 2023  NEOTEVŘE – zahájení tohoto programu odsouváme na září 2023. Termíny jednotlivých setkání budou zveřejněné cca v půlce května, ale přihlásit se můžete nezávazně už teď a termíny vám v květnu zašleme na váš email.

*Kurz se otevře jen v případě naplnění min. kapacity

kurzu (tj. min. 18 účastníků).

AKADEMIE Libchavy

2. 250 Kč + DPH / den, cena zahrnuje materiály a občerstvení.

Kurz je fakturován jako celek.

Všechny naše kurzy jsou akreditovány MŠMT jako DVPP.

Jana Kazíková, Jiří Šmejkal,  Jitka Kořínková, Pavel Fiala

Navazující kurzy

Praktikující mentor

Mentorská dílna

--45.jpg

Děkujeme za přihlášení.
Brzy Vás budeme kontaktovat!