Lenka Pechátová.png

Lenka Pechátová

Profese

pedagožka, zástupkyně ředitele školy, mentorka, koučka

Moto

„Poznej sám sebe a poznáš celý svět

O mně

Více než dvacet let učím. Už jako malá jsem věděla, že budu učitelka. Když jsem se se školským systémem setkávala jako žákyně, studentka nebo začínající učitelka, velmi jasně jsem vnímala, všechno to, co mi ve škole připadalo nesmyslné. Až postupně s narůstající praxí a díky rozmanitým zkušenostem (učila jsem na 1. i 2. stupni ZŠ, prošla jsem státním i soukromým školstvím, vedla soukromý pedagogický projekt, pracovala jako zástupkyně ředitele ZŠ) jsem si hledala tu svou učitelskou cestu, ten svůj pedagogický styl, který bych pojmenovala jako „podporující“. Celou mou učitelskou i manažerskou praxí se silně prolíná téma podpory lidí, se kterými jsem v kontaktu, ať žáků nebo kolegů. Podporuji i sama sebe☺ Vždy jsem se věnovala různým druhům sportu a od power jógy jsem se před lety posunula ke komplexnímu studiu integrální jógy. Díky studiu a praktikování jógy stále hlouběji poznávám sama sebe, citlivěji vnímám ostatní lidi, čerpám klid, intuici, rozhodnost.

Jako koučka a mentorka nabízím bezpečný s důvěrný prostor v oblastech:

• ujasnit si svá přání a potřeby

•  rozvíjet své silné stránky

•  rozpoznat své vlastní priority

• posunout se ve vybrané oblasti (například klima a vztahy ve třídě, komunikace s rodiči, vlastní výukový styl, práce a rodina, práce a odpočinek a mnohé další)

Vzdělání

• 1989 – 1992 Učitelství 1. stupně ZŠ, Pedagogická fakulta Univerzita Karlova v Praze

•  2003 – 2004 Nové přístupy a netradiční formy práce s dětmi na 1. stupni ZŠ, kurz Pedf UK akreditovaný MŠMT •

• 2004 Netradiční metody – projektové vyučování, kurz PAU akreditovaný MŠMT

•  2005 Vzdělání mění učitel, kurz PAU akreditovaný MŠMT

• 2006 Literatura v ŠVP, uchopení příběhu, kurz PAU akreditovaný MŠMT

• 2007 Kruhové tance jako harmonizační prvek výuky, kurz ZČ HB Botič akreditovaný MŠMT