Jak na mindfulness s puberťáky
webinář Spokojených a tvořivých škol
Základní informace
Od lektorů a tvůrců programu Zahrada života (zahrada-zivota.cz)
Jak mladým lidem představit mindfulness tak, aby je to bavilo? Jaké techniky všímavosti mohou teenagerům pomoci lépe zvládat školní stres a emoce? Podělíme se s vámi o naše zkušenosti
a společně probereme, co v praxi skutečně funguje.
Přijďte načerpat inspiraci a praktické tipy pro práci s všímavostí ve třídě.
Program Zahrada života je určený mladým lidem ve věku 15-20 let, kteří chtějí lépe porozumět sami sobě a svému místu ve světě. Náš zkušený tým průvodců pomáhá mladým lidem objevit, co v sobě mají, a ukazuje jim metody, díky kterým bude život o něco jednodušší a více podle jejich já. Program je založený na komplexním přístupu a zahrnuje skupinové i individuální aktivity, pohyb i odpočinek, čas s druhými i čas pro sebe. Vytváříme bezpečný prostor pro sebepoznání a osobní rozvoj v době, kdy je to nejvíc potřeba.
Termíny
6.2.2025, 17:00-18:30
Místo konání
Online přes GOOGLE MEET
Nejdéle v den webináře vám přijde na email odkaz, přes který se na webinář připojíte.
Lektor je 15 minut před začátkem online. Prosíme vás o připojení dříve, aby se technické problémy odladily před začátkem webináře.
Lektoři
TÝDEN PRO WELLBEING
První únorový týden od 4.–11. února 2025 bude patřit zprávě, že wellbeing není něco navíc, ale že je to nutná podmínka, aby se zlepšovaly vzdělávací výsledky a aby děti a mladí lidé tak často jako dnes nekončili v péči psychologů a psychiatrů. Týden pro wellbeing ve škole spojí už podruhé organizace z různých oblastí vzdělávání. Více informací je k dispozici na dnes spuštěném webu.
Do Týdne pro wellbeing ve škole se v prvním únorovém týdnu zapojí více než stovka organizací, mezi které patří školské asociace, vysoké školy, státní instituce, veřejně prospěšné organizace i školy. Na těchto sedmi dní připravují pestrou nabídku online i offline kampaní, workshopů, přednášek, seminářů a happeningů.
Týden pro wellbeing ve škole se uskuteční již podruhé, ve srovnání s loňským rokem se do něj zapojí zhruba o čtvrtinu více organizací.Cílem akce, určené nejen pro pedagogickou veřejnost, ale také pro rodiče, zřizovatele a vůbec každého, komu není lhostejné duševní zdraví a vzdělávací výsledky dětí a mladých lidí (ani duševní zdraví a psychická pohoda jejich učitelek a učitelů), je přispět ke zvyšování povědomí o tom, že wellbeing opravdu není něco navíc. Prostor dostanou různá témata a různé úhly pohledu na tuto problematiku.