Vědomá komunikace

Navazující kurz, který je akreditovaný MŠMT jako DVPP.  Jeho hodinová dotace činí 24 hodin a je třídenní. Jednotlivá setkání se konají s odstupem cca 1 měsíc.

Cílem tohoto vzdělávacího cyklu je předat učitelům znalosti a dovednosti spojené s vědomou komunikací v kontextu koučovacího přístupu a systemické pedagogiky. Kurz účastníky vede k uvědomění toho, že vědomá komunikace je nedílnou součástí učitelské role a důležitou pedagogickou kompetencí. Kurz vede k tomu, jak vědomě komunikovat v různorodých situacích a také ve vztazích, které učitelé tvoří s dalšími aktéry pedagogického procesu (žáky, rodiči i dalšími kolegy a nadřízenými). Účastníci se naučí lépe komunikovat i v obtížných situacích a dokáží se nově podívat na konflikt jako příležitost k učení. Vyzkouší si účinné komunikační postupy, díky kterým lze zvládnout komunikaci se svými žáky, jejich rodiči, s kolegy i s vedením školy a řešit běžné i krizové situace efektivně a harmonicky.

Témata kurzu: základní principy komunikace, naslouchání a sdělování, otevřené otázky, tvoření a reflexe dohod, ukončování rozhovoru, emoční šumy, afekty a komunikační bariéry, vedení obtížných rozhovorů, předcházení konfliktům, komunikace jako pedagogická kompetence, vědomá komunikace ve škole

Kurz je určen pro absolventy kurzu Emoční inteligence.

Přesný termín uvedeme, co nejdříve.

Akademie Libchavy / Green Point Praha

1. 750 Kč + DPH / den, cena zahrnuje materiály a občerstvení.

Jiří ŠmejkalKlára Vondřičková,

Mám zájem

Mám zájem o tuto akci, kontaktujete mě prosím v okamžiku, až budou vypsané termíny.