top of page

Vědomá komunikace

Základní informace 

Navazující kurz, který je akreditovaný MŠMT jako DVPP.  Jeho hodinová dotace činí 24 hodin a je třídenní. Jednotlivá setkání se konají s odstupem cca 1 měsíc.

Stručný popis programu

Cílem tohoto vzdělávacího cyklu je předat učitelům znalosti a dovednosti spojené s vědomou komunikací v kontextu koučovacího přístupu a systemické pedagogiky. Kurz účastníky vede k uvědomění toho, že vědomá komunikace je nedílnou součástí učitelské role a důležitou pedagogickou kompetencí. Kurz vede k tomu, jak vědomě komunikovat v různorodých situacích a také ve vztazích, které učitelé tvoří s dalšími aktéry pedagogického procesu (žáky, rodiči i dalšími kolegy a nadřízenými). Účastníci se naučí lépe komunikovat i v obtížných situacích a dokáží se nově podívat na konflikt jako příležitost k učení. Vyzkouší si účinné komunikační postupy, díky kterým lze zvládnout komunikaci se svými žáky, jejich rodiči, s kolegy i s vedením školy a řešit běžné i krizové situace efektivně a harmonicky.

Témata kurzu: základní principy komunikace, naslouchání a sdělování, otevřené otázky, tvoření a reflexe dohod, ukončování rozhovoru, emoční šumy, afekty a komunikační bariéry, vedení obtížných rozhovorů, předcházení konfliktům, komunikace jako pedagogická kompetence, vědomá komunikace ve škole 

Cílová skupina

Kurz je určen pro absolventy naších základních kurzů Učitel koučem, Ředitel koučem, Pedagog mentorem.

Termíny

Připravujeme.

Výcvik probíhá vždy od 9:00 do 16:00.

Místo konání

AKADEMIE Libchavy

Cena

2. 450 Kč + DPH / den, cena zahrnuje materiály a občerstvení.

Lektoři

Jiří ŠmejkalKlára Vondřičková,

Mám zájem

Mám zájem o tuto akci, kontaktujete mě prosím v okamžiku, až budou vypsané termíny.  

Jméno a příjmení:
E-mail:
Telefon:
Poznámka:
Děkujeme za přihlášení.
Brzy Vás budeme kontaktovat!
--35.jpg

Dřevěná stavba roku 2019

bottom of page