Jak naučit děti vhodnému stravování

Dvoudenní seminář, který je akreditovaný MŠMT jako DVPP. Jeho hodinová dotace činí 16 hodin.

Účastníci si osvojí základní principy rozumné a zdravé výživy a způsoby, jak vše předat žákům. Program je postaven na Zdravém talíři, obecně přijímaném jako základ každého hlavního pokrmu. Program se zaměřuje na praktické uchopení Zdravého talíře a porovnání poměrů jednotlivých živin u běžně podávaných pokrmů. Postupně jsou účastníci seznamováni s makrosložkami potravy – bílkovinami, tuky, sacharidy – a s jejich významem ve výživě člověka. Pozornost je věnována i svačinám a důvodům, proč je u dětí nevynechávat.  V programu se účastníci dozvědí, co jsou jen módní trendy ve výživě, čemu věřit a kde hledat ověřené a validní informace. Veškerá sdělení jsou předávána v souvislostech, jak pravidelný příjem stravy hraje klíčovou roli  při koncentraci, pozornosti a schopnosti učit se.

Kurz je určen pro učitele ZŠ a SŠ, není nutné absolvovat žádný kurz Akademie.

Přesný termín je stanoven dle dohody.

Konkrétní škola nebo Akademie Libchavy

dle cenové nabídky

Pavlína Žďárková

Ochutnávka

Praha 22. 11. 2019 13:00 - 16:00 ochutnávka programů pro sborovny s Klárou Vondřičkovou

přihlášení zde

Mám zájem o kurz

V případě, že máte zájem o tento seminář pro vaši sborovnu, neváhejte nás kontaktovat přes kontaktní formulář. Rádi vám zašleme další informace.