Hlas učitele a bezpečí ve třídě

aneb hlas je jedinečný

Jednodenní seminář, jeho hodinová dotace činí 8 hodin.

Účastníci se dozvědí o všech vlivech, které působí na zdraví hlasu, na jeho znělost a také jak docílit hlasu, který vzbuzuje zájem u žáků. Dostanou širokou paletu možností, jak modelovat svůj hlas, jak jej rozeznít, posílit a prohloubit. Každý hlas je jedinečný, avšak jeho jedinečného přínosu můžeme využít jen tehdy, pokud jej známe. Základní potřebou zdravého a krásného hlasu je energie a živost v těle, což je přímo spojeno s emocemi a postoji, které náš hlas vyjadřuje a také se sebeobrazem, který nosíme každý uvnitř v sobě. Účastníci proto také získají inspiraci, jak pracovat na vyladění komunikace se sebou a jak naslouchat svému vnějšímu i vnitřnímu hlasu.

Co vás čeká:

•          dechová a relaxační cvičení pro uvolnění těla

•          hlasové techniky pro komfort při mluvení a výuce

•          nácvik správné dechové opory, znělost a správná artikulace

•          zmapování kvalit vlastního hlasu a jeho jedinečnosti

•          nahlédnutí pod pokličku vlastních přesvědčení, která škodí mému hlasu

•          jak hlasem ovlivnit atmosféru ve třídě a zájem dětí

•          jak mít a jak si udržet zdravý a silný hlas

Hlas, který správně ”sedí” na bránici, přirozeně vytváří pocit bezpečí a autority. Hlas je mocný nástroj, který nabízí mnoho možností, jak bezprostředně pozitivně ovlivnit atmosféru ve třídě a také komfort učitele.

Kurz je určen pro učitele ZŠ a SŠ, není nutné absolvovat žádný kurz AKADEMIE.

Přesný termín je stanoven dle dohody.

Konkrétní škola nebo AKADEMIE Libchavy.

dle cenové nabídky (max. kapacita je 20 účastníků)

Monika Kubasová

Mám zájem o kurz

V případě, že máte zájem o tento seminář pro vaši sborovnu, neváhejte nás kontaktovat přes kontaktní formulář. Rádi vám zašleme další informace.

--15_edited.jpg