Funkční studium v praxi

pro ředitele škol a školských zařízení

Když se stanete lídrem školy, potřebujete se naučit a zvládat úplně nové věci…

Když jsme se ve společných diskuzích (my, vaši lektoři) vrátili v myšlenkách a v pocitech do svých ředitelských začátků, shodli jsme se na základních principech, které pro nás byly zásadní, abychom efektivně a s dobrým pocitem vedli svou školu. A přesně na tom je založen Program funkčního studia v praxi - zkušenosti ředitele s důrazem na dlouhodbé využití v praxi.

PhDr. Romana Lisnerová, Ph.D., garant studia

Studiu trvá 132 hodin v průběhu jednoho roku. Celkem se jedná o 15 dnů prezenčního studia (většinou tzv. „dvoudnů“ ve skupině max. 25 účastníků) a 3 jednodenní stáže.

- Studium vede k získání základních předpokladů pro zastávání funkce ředitele školy podle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících.-

Úvod věnujeme vzájemnému poznání členů skupiny a taktéž sebepoznání zaměřenému na tyto otázky: Jakou roli nesu? Co je jejím smyslem? Co potřebuji rozvíjet? … Během následujících výcvikových dní se budeme věnovat praxi ve spojení s obecným právem, pracovním právem, financemi, organizováním a vedením lidí.

První stáž je na stejném typu školy a účastníci se tam věnují specifickým záležitostem, které chtějí aktuálně řešit, nebo ve kterých potřebují akutně poradit. Druhá stáž probíhá na jiném druhu školy – jako inspirace novými trendy či přístupy. Třetí stáž je vedena na České školní inspekci, kde si ředitelé škol rozšiřují obzory o další úhly pohledu.

Závěrečná zkouška a obhajoba závěrečné práce je pojata jako rozprava nad portfoliem, které si účastník vede od prvního dne Funkčního studia v praxi. Žádné memorování ani odříkávání, nýbrž případové studie z praxe a reflexe svého pokroku ve znalostech, dovednostech a činnostech.

Kurz je určen pro ředitele všech typů škol a školských zařízení, adepty na pozici ředitele či zřizovatele.

1. setkání        28. 02. - 01. 03. 2021 (2 dny)

2. setkání        11. 04. - 13. 04. 2021 (2,5 dne)

3. setkání        09. 05. - 11. 05. 2021 (2,5 dne)

4. setkání        19. 09. - 21. 09. 2021 (2,5 dne)

5. setkání        18. 10. - 20. 10. 2021 (3 dny)

6. setkání        22. 11. - 23. 11. 2021 (2 dny)

V případě 2,5 dnů - začátek je první den od 18:00 cca do 20:30

a následující dny se pokračuje vždy od 09:00 do 16:00.

Ostatní setkání - vždy plné dny - od 9:00 do 16:00 hodin.

AKADEMIE Libchavy

30. 000 Kč + DPH / den (132 hodin vzdělávacího programu), cena zahrnuje materiály a občerstvení a ubytování ve společných prostorách

Romana Lisnerová (ředitelka, koučka)

Luboš Lisner (ředitel školy, hudebník, lektor, kouč)